Dorothy Perkins patří mezi nejúspěšnější britské značky módního průmyslu. Specializuje se hlavně na ženy. Značka se může pyšnit více jak stoletou tradicí ve světě módy. Ve Velké Británii má 600 svých značkových obchodů a více jak 120 dalších obchodů rozprostřených po celém světě.

Značka Dorothy Perkins se vyznačuje svými nápaditými ženskými střihy a typickými potisky. Nutno dodat, že je cenově dostupná téměř pro všechny. Často je také připodobňována ke značce Marks&Spencer, která je přeci jenom rozšířenější v rámci české klientely, a to díky elegantně pojatému stylu vycházejícímu z tradičních střihů.

Dorothy Perkins je oblíbená pro ženy všech velikostí. Nabízí širokou škálu velikostí pro ženy všech postav. Ať už máte jakoukoliv postavu, zajímavý kousek v této značce si určitě najdete. Ženám s plus-size velikostí přichází vstříc brand Dorothy Perkins Curve. Dorothy Perkins Curve šije své módní kousky přesně tak, aby perfektně ladily ženám s výraznějšími křivkami. Cílem značky je vytvořit komfort a příjemný pocit i pokud máte pár kilo navíc.

U nás v České Republice Dorothy Perkins dosud není tak známá jako ve světě, nicméně v posledních letech významně roste poptávka po oblečení od této značky – ať už se jedná o řadu Dorothy Perkins Curve nebo klasické řady. Speciální kategoriíí značky Dorothy Perkins jsou šaty. Šaty Dorothy Perkins patří k nejdůležitějším prvkům sortimentu. Je to oblast, kde si značka Dorothy Perkins vybudovala největší základnu mezi fanoušky a obdivovateli.

 

Historie značky Dorothy Perkins

Společnost byla založena v roce 1909 nejprve pod jménem H. P. Newman. V roce 1919 změnila svůj obchodní název na Dorothy Perkins, který trvá dodnes.

V roce 1979 koupila Dorothy Perkins skupina Arcadia, kterou řídí Philip Green.

První obchod Dorothy Perkins vznikl na slavné britské ulici Oxford street v Londýně. Obchod měl výšku 7 500 metrů a stal se tak největším obchodem v síti Dorothy Perkins.

Další zajímavosti o Dorothy Perkins

  • Více jak 10 let značka Dorothy Perkins podporuje Breast Cancer Care (tj. organizace pomáhající lidem postiženým rakovinou prsu). Podařilo se vybrat již přes tři miliony liber.
  • Dorothy je nejvíce známá pro své originální kolekce spodního prádla, punčocháčů a kolekcí na spaní.
  • Skupina Arcadia poskytuje vzdělávací program zaměstnancům k rozšíření znalostí o podnikání a obchodních záležitostech spojených s touto značkou.
  • Spojení se sestrami Khloé, Kourtney a Kim Kardashian přineslo ve Velké Británii módní řadu s názvem „Kardashian Kollection“.
  • Tváří značky se stala i známá modelka Helena Christensenová.

 

Nejnovější kolekce DP na YouTube

Foto: Instagram, Facebook. Video: Youtube.

Add comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *